Duke 990

KTM 990 DUKE 2024 „THE SNIPER“ je připraven otřást základy segmentu Super Naked. S novým designem, rámem a motorem dosahuje bezkonkurenční rovnováhy mezi brutálním výkonem a neúnavnou agilitou. Výkon 123 k, točivý moment 103 Nm, nastavitelné odpružení WP APEX a pokročilá elektronika – takový je nejlehčí, nejostřejší a nejvýkonnější NAKED motocykl střední třídy, který kdy nesl štítek DUKE. Zkrátka oslava 30 let modelu DUKE jak se patří.

Kromě agresivních křivek bočních kapot zaujme hlavně nový, lehký inteligentní LED světlomet, který umí upravit jas denního svícení podle intenzity okolního světla a automaticky aktivuje potkávací světlo.

Nový rám se zvýšenou torzní tuhostí díky použití kovaných dílů navazuje na novou kyvnou vidlici, která zvyšuje účinnost zadního tlumiče a poskytuje lepší zpětnou vazbu jezdci. Zadní tlumič i přední vidlice jsou plně manuálně nastavitelné bez použití nářadí.

Vylepšený 5″ TFT displej poskytuje rychlejší přístup ke všem potřebným informacím. Základní režimy STREET, SPORT a RAIN upravují množství dostupného výkonu, zvedání předního kola i míru prokluzu zadního kola. Pro možnost individuálního nastavení odezvy na plyn nebo zvedání předního kola lze doplnit balíček TRACK PACK, který obsahuje například i volitelné režimy Track a Performance, Laptimer nebo přístup k telemetrickým datům.

Sedlo je navrženo tak, aby poskytovalo sportovní a agresivní posed, aniž by omezovalo komfort jezdce. Stejně tak prostorné sedlo pro spolujezdce s umístěním stupaček pro pohodlnější úhel kolen.

Tento ultimátní motocykl je navržen tak, aby v jezdcích vzbuzoval důvěru. A to jak u začátečníků, kteří chtějí posouvat své řidičské dovednosti, tak u ostřílených borců, kteří se nebojí mu pořádně zatopit a vyřádit se třeba na okruhu.

Zobrazit na webu prodejce  >