Vulcan S

JDI SVOU CESTOU

Vulcan S není jen tak nějaký průměrný cruiser, ale vytváří zcela novou kategorii sám pro sebe. Je jiný, a to nejen díky svému silnému, zábavnému dvouválcovému motoru, ale i kvůli inovativnímu uspořádání rámu a sportovní charakteristice podvozku. Vše na něm bylo od začátku navrženo tak, aby motocykl nabízel co nejvíce zábavy za řídítky každému, kdo za ně usedne. Ovládání Vulcanu S je nečekaně snadné, intuitivní a jízdu na něm si užije jak začátečník, tak i zkušený jezdec, ať už jede okolo komína, nebo na dlouhý výlet. Vulcan S nevyžaduje, aby se jeho majitel řídil nějakými předsudky, aktuální módou nebo životním stylem. Je vstřícný, stylový, individuální a zábavný ve všech jízdních situacích a vybízí Vás, abyste šli svou vlastní cestou! Lze jej také omezit na 35kW.

Moderní městský styl

Vulcan S a jeho netradiční tvary doplněné mnoha moderními prvky, jako například originální přední světlomet nebo pětipaprsková litá kola dělají z tohoto motocyklu opravdu netradiční cruiser.

 

Velký dojezd

Díky 14ti litrové nádrži a velmi nízké spotřebě řadového dvouválce pojedete k benzínce jen zřídka. Praktické ve městě, příjemné pro nerušené celodenní výlety.

 

Uvolněná jízdní pozice a ergonomie motocyklu

Kompaktní motor a štíhlý rám jsou výsledkem konstrukce, která je úzká v oblasti kolen jezdce a jeho nohou. Předsazené přední stupačky jsou ideální pro uvolněnou jízdu ve stylu cruiserů.

 

Komfortně tvarovaná sedadla

Elegantní a komfortně tvarovaná sedadla s bohatým polstrováním nabízí excelentní komfort při jízdě.

 

Nízko umístěné sedadlo řidiče

Dosáhnout při zastavení motocyklu oběma nohama na zem je důležité nejen proto, abyste se na motocyklu cítili pohodlně, ale usnadňuje to i manipulaci s motocyklem na místě. S nízkým těžištěm a se sedadlem řidiče umístěným pouhých 705 mm nad zemí nebudou mít problém s ovládáním Vulcanu S ani jezdci s velmi drobnou postavou.

 

Velké brzdové kotouče

Velké brzdové kotouče v předu i vzadu kombinují skvělý brzdný účinek a snadné, příjemné ovládání, vhodné nejen pro začínající jezdce.

 

Nastavitelné stupačky řidiče

Stupačky řidiče jsou nastavitelné do tří poloh – standardní seriová poloha, o 25 mm dopředu, o 25 mm dozadu. Díky tomu najdete vždy tu správnou polohu, která nejlépe odpovídá Vaší postavě a Vašim požadavkům.

 

Elegantní výfuk umístěný pod motorem

Tlumič výfuku umístěný pod motorem přispívá k nízkému těžišti motocyklu, centralizaci hmot a jeho umístění také usnadňuje jezdcům menších postav pohodlně dosáhnout na zem a navíc se o něj nikdy nespálíte. Design krátkého tlumiče výfuku je navržený speciálně pro Vulcan S.

Nastavitelné páčky brzdy a spojky

Brzdovou i spojkovou páčku si snadno, rychle a bez nářadí nastavíte tak, aby jejich vzdálenost od řídítek odpovídala velikosti Vašich rukou i Vašim aktuálním požadavkům.

 

Asymetricky umístěný zadní tlumič s přepákováním

Jeden zadní tlumič umístěný na pravé straně motocyklu, je doplněn o přepákování, které umožňuje větší zdvih zadního kola a tím zlepšuje jízdní komfort. Umístění tlumiče také přispívá ke kompaktnímu designu a navíc dělá místo výfukové koncovce umístěné pod motorem. Optimální nastavení podvozku pro Váš jízdní styl a hmotnost zavazadel zajišťuje sedmipolohové nastavitelné předpětí zadní pružiny.

 

Štíhlý trubkový páteřový rám

Konstrukce rámu, zadního odpružení a kyvné vidlice tvoří jednu linii, běžící od přední části stroje až k ose zadního kola. Lehký trubkový rám z vysokopevnostní oceli dodává stroji čistý atraktivní vzhled. Pro dosažení požadovaných hodnot pevnosti, pružnosti a namáhání byla použita 3D analýza.

 

Přehledný přístrojový panel

Originální stylový přístrojový panel Vulcanu S je vybaven analogovým tachometrem kombinovaným s víceúčelovým LCD displejem. Díky digitálním funkcím jste plně informováni o jízdních a provozních podmínkách včetně ukazatele zařazeného rychlostního stupně.

 

Podvozek s dlouhým rozvorem

Rozvor 1575 mm byl zvolen záměrně jako ideální kompromis, který  zajišťuje jak snadnou ovladatelnost, tak i mimořádnou jízdní stabilitu. Tyto vlastnosti, které z Vulcana S dělají velmi zábavný stroj, z něj zároveň činí i ideální motocykl pro začátečníky.

 

Kapalinou chlazený, čtyřdobý řadový dvouválec 649 ccm

Snadno obladatelný, kapalinou chlazený řadový dvouválec s osmi ventily, rozvodem DOHC a objemem 649 ccm běží hladce již od nízkých otáček a snadno se vytáčí. Jeho klidný chod oceníte zejména ve středních otáčkách. Motor byl naladěn tak, aby si jeho výkon užili jak zkušení, tak i začínající jezdci. Vulcan S oslní svými plynulými rozjezdy, jemnou akcelerací a silným zátahem, který usnadňuje nájezdy na dálnice, či svižné předjíždění na okreskách.

 

Snadná ovladatelnost motocyklu

Díky nízké celkové hmotnosti motocyklu, nízkému těžišti, rámu s optimalizovanou tuhostí, radiálním pneumatikám 18“/17“ a precizně nastavenému pérování působí Vulcan S velmi lehce a skvěle se ovládá jak při jízdě v utažených zatáčkách, tak i při manévrování na místě.