RSV4

Definitivní Superbike

RSV4 je mnohem víc než jen pár kol a výkonný motor. Je vyvrcholením ambiciózního projektu závodní divize Aprilia a využívá ty nejlepší dostupné technologie, má integrovaná aerodynamická křídla, lepší aerodynamickou účinnost, 217 koní a vyšší točivý moment než kdykoli předtím, a to vše je hladce spojeno s charakteristickým podvozkem Aprilia. Jedná se o skutečné mistrovské dílo, které je předurčeno k tomu, aby ti zrychlilo tep v okamžiku, kdy jej spatříš, a které tě bude nutit jásat radostí při každém přidání plynu.

Aerodynamika MotoGP

Namísto odhalených nástavců na bocích motocyklu jsou nyní křídla integrována do dvojité kapotáže. Jejich účinnost byla analyzována pomocí softwaru a v aerodynamickém tunelu a důkladně testována na silnici i na trati aerodynamickými inženýry týmu Aprilia Racing. Výsledkem je motocykl, který poskytuje ještě větší stabilitu, aerodynamiku a výkon než kdykoli předtím.

Motor, který ti zrychlí tep

Nejnovější modely RSV4 a RSV4 Factory jsou poháněny stejným čtyřválcem o objemu 1100 cm3, prvním sériově vyráběným výkonným úzkým čtyřválcem do V na světě. Je lehký a kompaktní jako žádný jiný a poskytuje točivý moment až 125 Nm při 10500 ot./min. Výkon zůstává na úctyhodné hodnotě 217 koní. Navíc nyní splňuje kritéria normy Euro 5 a překonává hranici 305 km/h při maximální rychlosti.

Navrženo pro komfort

Vylepšená ergonomie má podobu nové palivové nádrže a snížení sedla i stupaček o 9 mm, což vytváří přirozenější a uvolněnější jízdní pozici i pro vyšší jezdce.
Novinkou je také řídicí systém Magneti Marelli ECU 11MP pro lepší řízení odpružení Öhlins Smart EC 2.0 a jízdní zážitek jako nikdy předtím.